Úvodní strana
Literatura ->
:: Seznam všech literárních autorů v databázi ( celkem:223)
Zobrazit vše A   B   C   Č   D   E   F   G   H   J   K   L   M   N   O   P   R   S   Š   T   U   V   W   Z  
Ludvík Souček

Ludvík Souček ( 1926 – 1978 )

Otec knihkupec matka učitelka. Vystudoval gymnázium v Praze (během studia byl totálně nasazen). Poté na Karlově univerzitě v Praze medicínu. Pracoval jako asistent na zubní klinice v Praze, potom krátce jako lékař v Koreji. Poté Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Od roku 1964 na ministerstvu národní obrany. V roce 1968 se stal zaměstnancem ÚV KSČ, od roku 1969 náčelníkem zpravodajství Čs. Armádního filmu, od roku 1971 redaktorem armádní redakce Čs. Televize. Od roku 1972 redaktorem v nakladatelství Albatros.

         Souběžně přednášel teorii a dějiny fotografie na Univerzitě 17. listopadu v Praze. Působil jako komentátor populárně vědeckých pořadů v Čs. televizi. Po odchodu do invalidního důchodu se věnoval zejména literární činnosti.

Psal do novin a časopisů : Ohníček“, „Vpřed“, „Vedoucí pionýrů“, „Dikobraz“, „Čs. voják“, „Domov a svět“, „Věda a život“, „Svět v obrazech“ (Bohové Atlantidy“), Letectví a kosmonautika“ (Blázni z Hepteridy“), Čs. fotografie“, „Mladá fronta“, „Tvorba“ a „Literární měsíčník“.

         Spolupracoval také z rozhlasem (Hovoří k vám lékař“, „Expedice“, „Cesta slepých ptáků“, „Pozemské otazníky“)

         Pro televizi připravil 6-ti dílný populárně naučný seriál (Od zmizelého diplomata k jiným vesmírům“)

         Jeho autorské počátky jsou spojeny s naučnou literaturou pro děti (Hrátky kolem křižovatky“, „Co oko nevidí“, „Kam nedosáhne hlas“) k tomuto žánru se vracel i později (Co zavinil Gutenberg“).

         Napsal i spoustu příruček o fotografování.

         Od poloviny 60. let se začal projevovat jeho zájem o záhadách a tajemstvích života na Zemi a zejména ve vesmíru. (Cesta slepých ptáků“, „Runa rider“, „Sluneční jezero“)

         Od 70. let pak vyhledává a zpracovává i záhady mystiky o tajemných bratrstvech. Ve dvou dílech nedokončené trilogie se soustřeďuje na zaniklé civilizace i další záhadné přírodní a historické jevy (vyhynutí mamutů, námořní katastrofy, stavby pyramid, meteority, atd.).Pokouší se na základě vědeckých hypotéz dospět k jejich řešení, opírají se většinou o předpoklad dávné přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.  

  ::  Menu
:: Nahoru «
  ::  Vyhledávání
Vyberte oblast pro hledání
Vyber typ vyhledávání
Přesné ( výchozí )
S použitím náhodnosti znaku


Stránka byla načtena za: 0.004 sekund
© 2000-2006